Exteriérové prvky v netradičnom dizajne : stôl , lavička , stoličky , kvetináče , vyvýšené záhony , krby a iné

 

 

Ďakujeme že ste zavítali na našu webovú stránku www.hobitidomcek.sk

 

 

Staviame hobitie domčeky , exteriérové aj interiérové prvky / krby , lavičky , stoly , vstupné kamenné kruhy , vyvýšené záhony ... a iné netradičné domčeky z kameňa , hliny , dreva , betónu / cementovej malty / imitácia dreva alebo kameňa / vytvorená z betónu - cementovej malty , alebo hliny / a so strechou zo zelenej trávy , trvaliek , betónu , kameňa a iných strešných materiálov PODĽA POŽIADAVIEK ZÁKAZNÍKA / ČKY alebo podľa GRAFICKÝCH NÁVRHOV na našej stránke vo fotogalérii.

 
 
 
 
 
Upozorňujeme že zatiaľ je väčšina fotografií len ilustračných / grafických návrhov z ktorých si viete vybrať budúcu stavbu / avšak ktorýkoľvek domček , altánok , pivnicu či inú stavbu  vieme postaviť podľa ilustračnej fotky prípadne Vami dodanej fotografie či nákresu v približnom dizajne a zároveň postupne pribúdajú aj fotografie zo zrealizovaných tradičných aj netradičných záhradných domčekov , chát , pivníc , záhradných altánkov , pergol a iných stavieb a dizajnových prvkov / krby , ohniská , kvetináče, sedačky , lavičky,  imitácie jaskyne…
 
 
 
Postavené ohnisko okres Pezinok
 
Postavené ohnisko okres Pezinok
 
 

KOMPLET FOTOGALÉRIA TU :

 
Ručná výroba z cementovej malty a hliny umožňuje vytvoriť realistickú imitáciu dreva a kameňa. Nasledujúce predmety môžete vyrobiť pomocou tejto techniky:
 
Stôl: Začnite tvarovaním nohy stola. Použite cementovú maltu a hlinu na vytvorenie textúry dreva. Potom vytvorte dosku stola s povrchom imitujúcim drevo.
 
Lavička: Začnite tvarovaním dlhej časti lavičky. Použite cementovú maltu a hlinu na vytvorenie textúry dreva. Potom vytvorte plochú dosku sedadla a opierku imitujúce drevo.
 
 
 
 
 
Vysunuté záhony: Vytvorte drevené dosky s textúrou pomocou cementovej malty a hliny. Poskladajte ich vysunutej úrovni podobnej záhonu. Môžete ich pripojiť pomocou cementu alebo lepiacej malty.
 
Stolička: Vytvorťe nohy stoličky s textúrou dreva pomocou cementovej malty a hliny. Potom vytvorte sedadlo a opierku stoličky s rovnakou textúrou.
 
Kvetináč: Vytvorte tvar kvetináča pomocou cementovej malty a hliny s textúrou kameňa. Dobrým tipom môže byť použitie skutočného kvetináča ako formy na vytvorenie vnútorného priestoru pre kvety.
 
Akékoľvek z týchto predmetov môžete dotvoriť zdobením podľa svojich predstáv. Použite farby alebo iné techniky na pridanie detailov a vyhladenie povrchu. Dôkladné vysušenie je dôležité, aby sa dosiahla väčšia pevnosť a odolnosť.
 
 
 
 
Netradičný dizajn lavičky by mohol byť napríklad kombinácia kovu a dreva, kde by sedacia časť lavičky mohla byť vyrobená z kovových prvkov, ktoré by mali zaujímavý geometrický tvar. Pod sedacou časťou by mohol byť umiestnený úložný priestor na drobnosti. Opierka lavičky by mohla byť vyrobená z dreva, ktoré by mohlo mať výrez so zaujímavým vzorom.
 
Netradičný dizajn stoličky by mohol byť minimalistický a farebný. Stoličku by mohol tvoriť kovový rám doplnený farebnými plastovými čalúneniami, ktoré by vytvárali zaujímavý farebný kontrast. Rám stoličky by mohol mať zaujímavú geometrickú štruktúru.
 
 
 
 
Netradičný dizajn stola by mohol byť kombináciou skla a kovu. Stol by mohol mať sklenený vrchný panel s geometrickým vzorom alebo farbou, ktorá by vytvárala zaujímavý efekt. Podporovací rám by mohol byť vyrobený z kovových prvkov, ktoré by mohli mať tvar inšpirovaný prírodou.
 
Kvetináč by mohol mať netradičný dizajn vo forme vertikálneho závesného záhradného dizajnu. Rám kvetináča by mohol byť vyrobený z kovu a na rôznych úrovniach by mohli byť umiestnené zásobníky na rôzne druhy rastlín. Celý kvetináč by tak vyzeral ako závesná záhrada.
 
Vyvýšené záhony by mohli mať netradičný dizajn v podobe kaskádovitých terás. Terasy by mohli byť vyrobené z kameňa alebo dreva a mohli by byť rozmiestnené do rôznych výšok. Na každej terase by mohli byť pestované rôzne druhy rastlín, čím by vytvárali zaujímavý vzhľad.
 
 
 
 
 
    Ako vyrábať vysunuté záhony ručne?
 
odpoveď: Vysunuté záhony sa dajú vyrábať ručným spôsobom pomocou stavebného materiálu, ako je napríklad drevo, tehla alebo betón. Postup závisí od použitého materiálu, ale obvykle sa zhotovuje konštrukcia zo stavebných blokov alebo drevených dosiek, ktorá sa potom napĺňa pôdou a pestovaním rastlín.
 
    Ako vyrábať kvetináče ručne?
 
 
 
 
 
odpoveď: Kvetináče sa dajú ručne vyrobiť z rôznych materiálov, ako je napríklad hliník, keramika, drevo alebo plast. Postup závisí od použitého materiálu, ale zvyčajne sa vytvaruje vnútorná časť kvetináča a potom sa pridá vonkajšia vrstva. Kvetináč sa potom môže ešte natierať, zdobiť alebo lacno ručne.
 
    Ako vyrábať stôl ručne?
 
odpoveď: Stôl sa dá ručne vyrobiť z rôznych materiálov, ako je drevo, kov alebo kamenná doska. Potrebujete správne náradie, stavebný materiál a schopnosti stolára. Postupujte podľa správnych plánov alebo návodov a vytvorte stabilnú konštrukciu a povrch stola.
 
 
 
 
    Ako vyrábať stoličku ručne?
 
odpoveď: Stoličky sa dajú vyrábať ručne z rôznych materiálov, ako je drevo, kov alebo plast. Potrebné bude správne náradie, stavebný materiál a schopnosti stolára. Môžete si vybrať z rôznych dizajnov a postupuje podľa návodov alebo plánov, aby vytvoril stabilnú konštrukciu a pohodlné sedadlo.
 
    Ako vyrábať lavičku z betónu alebo hliny imitácia dreva a lebo kameňa ručne?
 
odpoveď: Lavičku z betónu alebo hliny imitácia dreva a kameňa je možné ručne vyrobiť pomocou foriem a vhodných materiálov. Najprv si musíte pripraviť formy pre lavičku a potom premietnúť betón alebo hlinu do formy, aby sa dostala požadovaná tvar a povrch. Ak chcete dosiahnuť imitáciu dreva alebo kameňa, môžete neskôr povrch lavičky natierať alebo zdobiť takým spôsobom, aby pripomínal prírodné materiály.